עזה - בין הסדרה להסלמה

מדוע ההסדרה עם חמאס בעזה תיכשל אם תבוצע במתכונתה הנוכחית, מה צריכה ישראל לעשות כדי להשיג שקט ארוך טווח ברצועה ומה הקשר בין ההתנחלויות ביהודה ושומרון לרקטות ביישובי עוטף עזה? על רקע דשדוש המגעים להשגת הסדרה ולקראת הסלמה אפשרית נוספת, רואה אור נייר עמדה חדש, פרי שיתוף פעולה בין מרכז מולד לתנועת עתיד כחול-לבן, המספק ניתוח של ניסיון ההסדרה הנוכחי מול עזה, ומדגים כיצד מדיניות הממשלה - הדוגלת בניהול הסכסוך - מתעדפת את האינטרסים של מפעל ההתנחלויות על פני ביטחון תושבי עוטף עזה.

לקריאת נייר העמדה, לחצו כאן

בחודשים האחרונים שריפות כילו רבבות דונמים של שדות ביישובי הדרום, מאות שיגורי רקטות הכניסו את תושבי הנגב למקלטים, עשרות פלסטינים נהרגו מאש צה"ל ושוב התברר שסבב הדמים הבא בעזה הוא רק עניין של זמן. ההתעלמות המחפירה של ממשלת ישראל מעמדתה העקבית של מערכת הביטחון, ההיגררות אחרי מציאות שמכתיב חמאס, ההימנעות מנקיטת יוזמה מדינית בשביל לשמר את האינטרסים של מפעל ההתנחלויות - כל אלה מסכנים את הביטחון הלאומי של ישראל.

המצב הנוכחי בנגב המערבי וברצועת עזה ממחיש עד כמה נחוץ בשיח הציבורי העכשווי קול אמין, אחראי ומבוסס-עובדות, מול שלל הספינים שנועדו לסחוף כמה קולות בבייס הפוליטי – גם על חשבון ביטחון ישראל. בנייר העמדה שלפניכם מנתחים חוקרי מרכז מולד ובכירי תנועת עתיד כחול לבן את המשבר המתמשך בעזה ואת הדרכים האפשריות לצאת ממנו. לקריאת נייר העמדה, לחצו כאן

 

 
שתף מאמר זה