לספרים נוספים בהוצאת מולד   
פרופסור אבישי מרגלית
פרופסור אבישי מרגלית
אבישי מרגלית הוא פילוסוף ישראלי בעל שם עולמי בתחומי תורת המוסר, החברה והמדינה. חתן פרס ישראל (2010) ופרס א.מ.ת (2007) לחקר הפילוסופיה וחבר האקדמיה הישראלית למדעים. כיהן כפרופסור בחוג לפילוסופיה באוניברסיטה העברית עד לפרישתו בשנת 2006 והיה מופקד הקתדרה על שם ג'ורג' קנאן במכון ללימודים מתקדמים שבפרינסטון. בין ספריו הקודמים של מרגלית בתחומי האתיקה והפוליטיקה: 2002, The Ethics of Memory; Harvard University Press 2009 ,On Compromise and Rotten Compromises, Princeton University Press וספרו החדש On Betrayal יצא לאור בקרוב בהוצאת אוניברסיטת הארווארד.
קיצור תולדות הניאו-ליברליזם מאת דייויד הארווי

החברה ההגונה

אבישי מרגלית

על הספר
חברה הגונה היא חברה שמוסדותיה אינם משפילים את חבריה. פילוסופים בני זמננו מרבים לעסוק באידיאל החברה הצודקת – אידיאל נשגב אך קשה להגשמה. חברה הגונה, לעומת זאת, הוא אידיאל שניתן לממש עוד בימי חיינו. בחיבור שלפנינו טוען פרופסור אבישי מרגלית שחשוב יותר להיאבק למען חברה הגונה מאשר למען חברה צודקת. מרגלית מעיין בדוגמאות הלקוחות מחיינו היומיומיים ומציע דיון מעשיר מבחינה אינטלקטואלית וחיוני מבחינה מוסרית ופוליטית על מובנה של ההשפלה והיפוכה – מתן כבוד לבני אדם. הדיון בהשפלה נמנע ממוסרנות ורחוק מאטימות ומתבונן בעין ביקורתית בקשר שבין תחושת ההשפלה לבין הטעמים המצדיקים אותה. מרגלית אינו מסתפק בדיון תיאורטי במושג זה אלא דן במפורט באופן שבו ההשפלה ומניעתה לובשות צורה במוסדות ואינטרסים חברתיים מרכזיים כמו הבירוקרטיה, התעסוקה, הענישה והפרטיות. ספר זה הוא קריאת חובה לכל מי שמוטרד מהמשברים החברתיים, המוסריים והפוליטיים הפוקדים את החברה הישראלית וחברות דמוקרטיות אחרות ברחבי העולם.
שתף ספר זה
"הדיון של מרגלית בנושאים הללו מלא תובנות פסיכולוגיות ופילוסופיות מדויקות. הספר הוא דגם לאופן שבו פילוסופים המסתפקים בעריכת הבחנות בין מונחים מוסריים שנשמעים דומים זה לזה, יכולים לעזור להבהיר, ובכך, לזקק את השפה המוסרית שלנו. זוהי תוספת נכבדה להבנתנו את מה שראוי שיהיו הערכים הפוליטיים והמוסריים שלנו והיא משחררת את המחשבה הפוליטית מהסד של בלעדיות שיח הזכויות."

מייקל איגנטייף, The Times Literary Supplement
"בעולם אידיאלי, אנו מחפשים צדק; בעולם הזה, אנחנו יכולים להשיג הגינות, ומדינת הרווחה יכולה לסייע לנו לעשות זאת. על מנת להציל את מדינת הרווחה, אנחנו צריכים שיזכירו לנו מדוע יצרנו אותה, וזה בדיוק מה שמרגלית עושה"

אלן וולף Lingua Franca
"זהו ספר נפלא. זהו דין וחשבון מחמיר של המקרו-אתיקה של המוסדות הפוליטיים והפרקטיקות החברתיות שהוא גם יוצא דופן ברגישותו לפרטים ולדקויות של חיי היומיום. בתום הקריאה בו, הגינות ניצבת לצד צדק כרעיון מוסרי בולט בחשיבותו."

מייקל וולצר