לספרים נוספים בהוצאת מולד   

"תוך עיון ביקורתי בהיסטוריה של הניאו- ליברליזם, הארווי מנתח את הסכנות הפוליטיות והכלכליות הנובעות מהשיטה הניאו-ליברלית ואף מציע מסגרת להערכת סיכוייהן של אלטרנטיבות חברתיות צודקות יותר".

קיצור תולדות הניאו-ליברליזם מאת דייויד הארווי
פרופ׳ דיוויד הארווי

פרופ׳ דיוויד הארווי הוא מהכותבים הפוריים והמשפיעים בתחומי החברה והרוח. כתיבתו עוסקת בכלכלה הפוליטית של הגלובליזציה

וביקורת הקפיטליזם, תהליכי עיור ושינוי תרבותי כמו גם ביקורת הפוסטמודרניות, וצדק חברתי מנקודת מבט גאוגרפית. הארווי מכהן כיום כפרופסור לאנתרופולוגיה וגיאוגרפיה באוניברסיטה העירונית של ניו יורק (CUNY).

מספריו האחרונים: Rebel Cities: From the Right to the City to the Urban Revolution, London: Verso 2012; Seventeen Contradictions and the End of Capitalism, .Oxford University Press 2014

קיצור תולדות הניאו-ליברליזם מאת דייויד הארווי

קיצור תולדות הניאו-ליברליזם

דייויד הארווי

על הספר
בחיבור שלפנינו פורש דיוויד הארווי בשפה פשוטה ובהירה את סיפור צמיחתה והתפשטותה של האידאולוגיה הכלכלית-פוליטית המשפיעה ביותר בתקופתנו - הניאו-ליברליזם. הארווי מנתח את הניאו-ליברליזם כשיטה כלכלית המושתתת על "צבירה תוך נישול" שמובילה לריכוזו של ההון בידי קבוצה קטנה של מתעשרים על חשבונו של הציבור כולו. תוך עיון ביקורתי בהיסטוריה של הניאו- ליברליזם, הארווי מנתח את הסכנות הפוליטיות והכלכליות הנובעות מהשיטה הניאו-ליברלית ואף מציע מסגרת להערכת סיכוייהן של אלטרנטיבות חברתיות צודקות יותר. זהו ספר חובה לכל מי שמעוניין להבין את התהליכים הכלכליים והפוליטיים שמעצבים את חייהם של מילארדי בני אדם ברחבי העולם, וגם את חיינו כאן בישראל. לספר מצורפת אחרית דבר מאת ד"ר רונן מנדלקרן המספרת את סיפורו של הניאו-ליברליזם בישראל.

לאחרית הדבר "קיצור תולדות הניאו-ליברליזם בישראל" מאת ד"ר רונן מנדלקרן

כותבים על הספר:
עפרי אילני, "שקט מפריטים", ידיעות אחרונות.
יובל אלבשן, "כיצד הניאו-ליברליזם כבש את העולם בסערה", הארץ.
תמר בן יוסף, "ניאו-ליברליזם בקיצור, ניאו-ליברליזם באירוך ספרותי", בבלוג "עידן השוק החופשי".
גלעד סרי-לוי, "ניאו", בבלוג "ספר חברה תרבות".
עודד גולדרייך, "על ספרו של דיוויד הארווי ''קיצור תולדות הניאו-ליברליזם'", הגדה השמאלית.
יוסי ברנע, "ביקורת שיש להתמודד עימה", News1.
שתף ספר זה
"ספרו של הארווי הוא מעמיק, מתגמל ומעורר מחשבה. ההיסטוריה של הניאו-ליברליזם עשוייה באמת להיות מקוצרת, אך העושר והעומק של החיבור הזה הם בלתי ניתנים להכחשה". 
 

פרופ' מייקל ג’ תומפסון

מגזין דמוקרטיה
"הארווי עשה זאת שוב. הוא סיפק לנו את המדריך החיוני ביותר, הקריא ביותר והמקיף ביותר למה שניתן לכנות 'מצב הניאו-ליברליזם'. [הספר] חושף את שורשי המצב הזה, משרטט את התפשטותו בעולם וחושף את השפעותיו ההרסניות על חייהם של אנשים בכל מקום שהוא".


פרופ' ליאו פאניטש
אוניברסיטת יורק
"בברק אופייני, דיוויד הארווי, מציע ניתוח חד כתער של ההיסטוריה של הניאו-ליברליזם ושל מצבו הנוכחי, ןבמפגן עצמה אינטלקטואלי יוצא דופן הוא עומד על הסתירות שבין החירויות שמציע הניאו-ליברליזם לבין החירויות בהן אנשים מעוניינים באמת".

 

פרופ' אריק סווינגדו

אוניברסיטת אוקספורד