פודקאסט ישראל מחכה

משתתפים: ליאת שלזינגר, מנכ"לית מרכז מולד, רמי הוד, מנהל המרכז הרעיוני של קרן ברל כצנלסון וסני ארזי, מנהל פרויקט 61

"רבין ידע לסמן איך הימין המתנחלי מהווה סטיה מהציונות, ובגלל זה הימין המתנחלי תיעב אותו כל כך. רבין ידע, והוא עשה את זה לא בגלל הרווח הפוליטי הצר. הוא עשה את זה כי זה מה שהוא חשב שזה נכון. ולפעמים אתה צריך להגיד את העמדה שלך גם כשזה לא פוליטיקלי קורקט, ולפעמים אתה צריך להגיד את העמדה שלך – אם זה הדבר שאתה חושב שזה הדבר הכי טוב למדינת ישראל – בוא נתווכח. אבל לצנזר את עצמך בגלל שיגידו עליך כך או אחרת, או לצנזר את עצמך כי הסוקר אמר לך כך או אחרת. זה כבר פשוט פחדנות. זה חוסר אחריות לאומי."

תקציר: מורשת המנהיגות של רבין מבוססת, בין היתר, על רוח לחימה ותפיסת עולם מגובשת. הוא ידע שהחזון שלו יקים עליו מתנגדים – אך הוא לא נסוג ממנו, גם כשהואשם בידי ראשי מועצת יש"ע בפגיעה ב"אחדות העם". כיצד היה מגיב נוכח הניסיון להנציח את זכרו בנאומים מעורפלים נגד אלימות – כאילו מדובר בתופעת טבע שאין לנו שליטה עליה – ולא באסטרטגיה של הנהגת הימין. הגיעה העת שמחנה השמאל המעוניין להמשיך את דרכו של רבין ידבק בערכיו ועמדותיו ללא פשרות וללא היסוסים מפני מכונת הרעש של הימין.

האזנה נעימה!


לביקור באתר "ישראל מחכה", פרויקט לציון מורשת המנהיגות של יצחק רבין במסגרתו הופיע הפודקאסט, פרי שיתוף עם קרן ברל כצנלסון, לחצו כאן

 
שתף מאמר זה